Kansli: 063-77 93 90 Restaurang: 063-77 93 93 kansli@sbgk.nu

Resultat tävlingar 2021

Nedan visas resultaten på genomförda tävlingar som inte går att redovisa i den ordinarie resultatlistan i tävlingskalendern. Här visas även kompletteringar till resultatlistor, tex ställningen i matchspelet. 

 

Flaggolfen 5/6

Resultat A Klass

 

Plac                     Förnamn           Efternamn                                    Klubbnamn

 

1                           Filip                     Göransson                                    Storsjöbygdens Golfklubb

2                           Martin                Lindgren                                       Sandnäset Golf

3                           Pierre                  Holm                                              Storsjöbygdens Golfklubb

4                           Sebastian            Starkman                                      Sandnäset Golf

5                           Erik                      Rödén                                            Storsjöbygdens Golfklubb

6                           Åsa                       Johansson                                    Storsjöbygdens Golfklubb

7                           Anders                Öhman                                           Vasatorps Golfklubb

 

Resultat B klass

 

Plac.                    Förnamn           Efternamn                                    Klubbnamn

 

1                           Fred                    Abrahamsson Gjersvold          Storsjöbygdens Golfklubb

2                           John                   Skyttmark                                     Östersund-Frösö Golfklubb

3                           Gert                    Andersson                                    Storsjöbygdens Golfklubb

4                           Magnus             Abrahamsson                              Storsjöbygdens Golfklubb

5                           Joakim               Larsson                                           Storsjöbygdens Golfklubb

6                           Allan                   Gunnmo                                        Storsjöbygdens Golfklubb

7                           Jens                    Rödén                                             Storsjöbygdens Golfklubb

8                           Elias                    Holm                                               Storsjöbygdens Golfklubb

9                           Thomas             Carlqvist                                         Åre Golfklubb

 

Resultat C Klass

 

Plac.                    Förnamn           Efternamn                                    Klubbnamn

 

1                           Ingrid                 Andersson                                    Storsjöbygdens Golfklubb

2                           Anders              Stensson                                       Östersund-Frösö Golfklubb

3                           Britt                    Andersson                                    Storsjöbygdens Golfklubb

4                           Håkan                Danielsson                                    Storsjöbygdens Golfklubb

5                           Ulla-Britt           Johansson                                     Storsjöbygdens Golfklubb

6                           Gudrun             Berglund                                        Storsjöbygdens Golfklubb

7                           Ulf                       Lundkvist                                       Storsjöbygdens Golfklubb

8                           Birgitta               Samuelsson                                  Storsjöbygdens Golfklubb

Matchspel